DLACZEGO "SOLANKOWE ZACISZE"

dobroczynny wpływ inhalacji solankowej


Mikroklimat, który wytwarza się dzięki tężni, zbliżony jest do klimatu, którym możemy cieszyć się podczas wakacji nad morzem.  Solanka od lat stosowana jest w lecznictwie uzdrowiskowymi i w warunkach domowych na inhalacje zatok, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc oraz płukanie gardła i ust.
Zapewnia skuteczne domowe leczenie anginy, kataru, przeziębienia, kaszlu, grypy, aft, grzybic jamy ustnej i dolegliwosci przyzębia.
 
Image

Oddychanie przez godzinę powietrzem nasyconym solankowym aerozolem sprawia, że dawka jodu jaką pochłaniamy, jest równa dawce przyjętej w ciągu trzech dni plażowania. Jod odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, powoduje także rozrzedzenie śluzu, co szczególnie docenią osoby zmagające się z chorobami górnych dróg oddechowych. Na ich problemy skutecznie zadziała również brom, który rozszerza oskrzela. Natomiast wapń zawarty w aerozolu solanki posiada właściwości antyalergiczne

W pobliżu Kaskady Solankowej, nie dalej niż 10 minut spacerem, powstało Solankowe Zacisze - kompleks domków dla rodzin z dziećmi.

Na szczycie wzgórza, w widokiem siegającym Bieszczadów i Tatr znajduje się 6 domków całorocznych w stylu góralskim. Oddalenie od cywilizacji ale jednocześnie niewielka odległość od szlaków komunikacyjnych, połączona z dobroczynnym wpływem solankowego powietrza i leśnych aromatów, sprawia, że Solankowe Zacisze jest idealnym miejscem na pobyt. Każdy domek zapewnia miejsce dla 8 osób.

Dołącz do nas

  • facebook f
  • booking f

logo-certyfikacja-2022.png